Martin Bekkelund

En blogg om IT

Høretelefoner

22.02.05 • 12 kommentarer

Øreproppene til iPod-en er snart utslitt. I denne anledning har jeg lenge tenkt på å investere i et par virkelig gode høretelefoner og håper på din hjelp. Jeg hører mye på musikk, husk jeg sitter i åpent kontorlandskap.

Kort kravspesifikasjon:

  • Komfort er et absolutt must!
  • Overkommelig pris
  • Ikke ørepropper, men skikkelige klokker rundt ørene
  • Gjerne et frekt design
  • Uovertruffen lydkvalitet
  • Trenger ikke å være veldig portable, men må få plass i PC-veska
  • Bør kunne brukes sammen med iPod-en

Forslag kan legges igjen som en kommentar.

Martin :-)

Følg @MartinBekkelund på Twitter!

12 kommentarer

  1. Tja, ta deg en tur på http://www.koss.com. De leverer bra saker, men prisen er nok en annen sak:)

  2. Koss Portapro anbefaler jeg gladelig. Datakjeden eller Komplett er sannsynligvis de rimligste stedene å kjøpe dem..

  3. Takk for alle innspill! Koss eller Sennheiser er umiddelbart to merker jeg selv har bitt meg merke i, men jeg kom også over et sett fra Icemat jeg tror jeg kunne like. Får skumme igjennom anmeldelsene.

  4. Mener at Bruse lovte meg livstidsgaranti på mine Koss da jeg kjøpte de på Expert for mange år siden. Det er i tilfelle en god grunn til å velge Koss..

  5. Akkurat nå sitter jeg med et sett Koss PortaPro rundt ørene som jeg har fått låne av en kollega. Utrolig godt lydbilde og bredt frekvensspekter, spesielt med tanke på pris / design på klokkene. Dette kan faktisk være en vinner. :-)

  6. Sennheiser eller Grado er lykken. Grado er dyrt, mens Sennheiser er en sikker vinner hva både pris og kvalitet angår.

  7. Må slenge meg på selv. Koss Portapro har livstidsgaranti, så jeg anbefaler dem på det sterkeste. Ellers hørte du vel litt på brodern sine hos Ove. Selvsagt til en annen pris da, men de rocka :-)

  8. Stemmer for Porta Pro jeg også! Veldig godt fornøyd!

  9. Etter å ha lånt et par PortaPro en periode er det ingen tvil om at de gir valuta for pengene, men jeg ser at mine nærmeste kolleger kanskje hører mer av musikken enn de ønsker. Noen som har forslag til lukkede klokker til en rimelig penge?

Har du synspunkter? Legg igjen en kommentar!

Ingen anonyme kommentarer! Ved å trykke Send kommentar samtykker du i at du er kjent med personvernpolitikken og vil overholde retningslinjene for bekkelund.net.

Abonner uten å kommentere

RSS og trackback

Med RSS kan du abonnere på nye kommentarer som postes til denne artikkelen.

Du kan legge igjen et trackback fra ditt eget nettsted ved å benytte trackback-adressen til denne artikkelen. Eventuelle tracback ser du under.

Flere artikler

Enda flere artikler? Besøk arkivet.

Bekkelund.net er en blogg av Martin Bekkelund, hvor han lufter sine tanker om IT og IT-politikk. Martin arbeider til daglig som seniorrådgiver, foredragsholder og skribent i IT-bransjen, hvor han veileder bedrifter og organisasjoner i strategisk bruk av IT. Les mer...

Facebook Twitter LinkedIn Flickr Vimeo Google Reader Martin Bekkelunds blogg Martin Bekkelunds RSS-kanal

© 1995-2012 Martin Bekkelund
OpphavsrettRSSKontakt