Martin Bekkelund

En blogg om IT, politikk og friluftsliv

sokemotoroptimalisering.no på førsteplass i Google

onsdag 10. mai 2006 • 14 kommentarer

Endelig er mitt domene sokemotoroptimalisering.no rangert som første treff ved søk på ordet “søkemotoroptimalisering” i Google. Sett bort fra de sponsede lenkene, selvfølgelig.

sokemotoroptimalisering.no på førsteplass i Google

Dette beviser altså påstandene som omtales på nettstedet, nemlig at korrekt bruk av webstandarder er optimalisert for søkemotorer.

Hvis du i tillegg vil hjelpe meg å beholde plasseringen kan du plassere en peker til http://sokemotoroptimalisering.no/ fra ditt nettsted. :-)

 

14 kommentarer

  1. Gratulerer, det er vel fortjent. Dessuten opplever jeg det som svært positivt at et seriøst nettsted innen søkemotoroptimalisering rangerer som nummer én i verdens mest brukte søkemotor, for det er nok av selskaper som opererer i gråsonen innen denne bransjen, og nettstedet ditt ser jeg på som en motvekt til de useriøse. Takk.

    Så må jeg gratulere deg med vel overstått fødselsdag, hipp-hipp … :)

  2. Veldig bra, veldig bra! Dette lover godt Martin :-)

  3. Veldig bra, veldig bra! Dette lover godt Martin :-)

    Du har allerede fått gratulasjoner av meg, men jeg gir deg gledelig en til:
    Grattis med ved overstått!

  4. Jeg spretter korken jeg også, men “herfra” har domenet “kun” andreplass. Jeg ser også at bloggarkivet.net har pekt til domenet sammen med “kast deg ut i tilgjengelighet”

  5. Jeg takker så mye for gratulasjoner, både av den ene og andre typen. :-)

    Når det gjelder pekere til domenet er jeg avhengig av det for å ha en anstendig PageRank.

  6. Det vet vel de aller fleste :D Men jeg ser deg fremdeles “kun” på andreplass hos Google. En av søkemotorspammerne ligger fremdeles øverst når jeg søker.

  7. Vel, jeg sjekket akkurat på nytt, og her ligger jeg fortsatt på førsteplass. :-)

  8. Merkelig. Altså. Jeg tviler ikke på at du ser en førsteplass, men jeg ser en andreplass både herfra (hjemme i Sverige) og på to maskiner via RDP i Norge. Er det forskjeller i nettlesere som gjør det kanskje?

  9. Pekeren fra bloggarkivet.net er jo juks/svindel. Hvordan vil du forsvare dette?

    Dessuten ligger du bare på andre plass hos alle andre enn deg selv ser det ut til – så også her hos meg.

  10. Her hos meg ligger han på førsteplass. Det er helt vanlig at resultatene blir forskjellige, det avhengenger av hvilke av Googles datasentere som serverer deg resultatene. Google har et ekstremt antall servere, og å forvente at de alle sammen til enhver tid er synkroniserte, det er ikke realistisk.

    Når det gjelder din andre kommentar om bloggarkivet sin lenke, så er det selvfølgelig ikke riktig å kalle en slik oppføring for «juks». Når bloggarkivet velger å lenke til nettstedet hans, så gjør de det uoppfordret og på eget initiativ, hvis det skal kalles juksing, ja da er hele Internett juks.

    Slike kommentarer fortjener egentlig ikke min tid, så du kan anse dette som min første og siste respons til deg, Søren.

  11. “Pekeren fra bloggarkivet.net er jo juks/svindel. Hvordan vil du forsvare dette?”

    En interessant tanke, så jeg spurte de som nå _driver_ bloggarkivet.net om saken og de svarte som følger.

    “søkemotoroptimalisering og tilgjengelighet er, sammen med standard-støtte viktig. Derfor linker vi til disse domenene, og passer samtidig på å gjøre brukerne våre oppmerksomme på at det finnes alternativer til Internet Explorer”.

  12. Søren, forklaringen er enkel. På internett har hvem som helst anledning til å lage en peker (offisielt kalt anker) fra en nettside til en annen. Det er slik hele nettet er bygd opp, derav navnet.

    Bloggarkivet.net peker til sokemotoroptimalisering.no på eget initiativ. Jeg skal for ordens skyld legge til at jeg ikke har noen tilknytning til bloggarkivet.net eller deres eier(e). Jeg vet faktisk ikke hvem som driver det nå som Kyrre har gitt fra seg driften.

    Så har jeg et spørsmål til deg, Søren. Hva er din begrunnelse for at pekeren fra bloggarkivet.net til sokemotoroptimalisering.no er svindel?

  13. Gratulerer. Det er likevel ett par ting jeg ville endret på http://sokemotoroptimalisering.no/ (hovedsaklig teknisk) siden dette etterhvert ser ut til å bli en slags referanseside.

    Ett par eksempler:
    Jeg kan nå domenet både via http://sokemotoroptimalisering.no/ og http://www.sokemotoroptimalisering.no/
    I utgangspunktet betrakter søkemotorene dette som to forskjellige sider, jeg ville satt opp en 301-videresending til http://sokemotoroptimalisering.no/.

    I tillegg så går linken til hovedsiden til http://sokemotoroptimalisering.no/index.php så egentlig opererer sokemotoroptimalisering.no med fire forskjellige forsider, men med identisk innhold:
    http://sokemotoroptimalisering.no/
    http://sokemotoroptimalisering.no/index.php
    http://www.sokemotoroptimalisering.no/
    http://www.sokemotoroptimalisering.no/index.php

    Selv om Google etter Big Daddy oppdateringen skal være bedre til å skjønne at dette egentlig er en og samme side, er dette er å “kaste bort” intern lenkekraft.

  14. Jeg er klar over det, Eivind. I utgangspunktet ble domenet opprettet som en motvekt til alle de som tar seg dyrt betalt for denne typen informasjon og tjenester. Således vektla jeg i utgangspunktet kun å få opprettet domenet, og har ikke gjort noe med det siden.

    Jeg ser uansett at det kanskje er på tide å rydde litt i egne skjeletter. Takk for din tilbakemelding! :-)

Si noe du også

Ved å trykke Send kommentar samtykker du i at du er kjent med personvernpolitikken og vil overholde retningslinjene for bekkelund.net.

RSS og trackback

Med RSS kan du abonnere på nye kommentarer som postes til denne artikkelen.

Du kan legge igjen et trackback fra ditt eget nettsted ved å benytte trackback-adressen til denne artikkelen. Følgende sider har allerede lagt igjen tracback:

Flere artikler

Enda flere artikler? Besøk arkivet.

Bekkelund.net er en blogg av Martin Bekkelund, hvor han lufter sine tanker om IT, politikk og friluftsliv, gjerne i en salig miks. Martin arbeider til daglig som rådgiver i IT-bransjen, hvor han veileder bedrifter og organisasjoner i strategisk bruk av IT. Besøk siden Om Martin for mer informasjon.

Facebook Twitter LinkedIn Flickr Vimeo Google Reader Martin Bekkelunds blogg Martin Bekkelunds RSS-kanal

© 1995-2010 Martin Bekkelund
OpphavsrettRSSKontakt