Martin Bekkelund

En blogg om IT

Hvor kommer dere fra?

23.10.06 • 15 kommentarer

Jeg sitter og titter igjennom statistikkene for bekkelund.net. Statistikker er alltid moro. Søndag hadde jeg en IM-konversasjon med Asle, hvor vi blant annet diskuterte webstatistikk, forskjellige applikasjoner og mulige tolkninger av statistikker.

I følge besøkstallene er det månedlige antallet besøkende nesten doblet på et år. På en måte er jeg litt overrasket, samtidig er jeg rørt og veldig takknemlig for at dere alle besøker meg på nettet. Slikt er veldig hyggelig.

Dette får meg også til å lure. Hvor kommer dere fra? Hvordan finner du frem til meg på nettet? Søker du? Kommer du via andre nettsteder? Har du funnet meg på Usenet? Har jeg blitt anbefalt av andre? Statistikken forteller meg en del, via “referrer”, men jeg er nysgjerrig. Hva er din story? :-)

Følg @MartinBekkelund på Twitter!

15 kommentarer

  1. Eg fant deg då eg skulle finne ut noko om Verdana som eg meinte var riktig. Og jommen trur du ikkje at eg fant ein utfyllande, god artikkel på norsk?

    Sidan har eg hengt meg på, sidan eg kom til at det var andre morosame ting på sida. RSS er ein fin ting.

  2. Jeg husker faktisk ikke, det er lenge siden jeg begynte å besøke denne siden. Men jeg regner med at det var i forbindelse med ett eller annet web-relatert der noen hadde en link til noen som hadde skrevet en artikkel om noe.

    Siden har jeg vært fast besøkende, med stor glede :)

  3. Tror jeg fant en lenke via Usenet en gang for halvannet år siden.
    Et klikk og jeg var hekta.

  4. Takk for hyggelige tilbakemeldinger! Er ikke godt å vite hvem som faktisk leser meg, all den tid statistikkene (heldigvis) er ganske anonyme. :-)

  5. Jeg husker ikke når det var (det begynner vel å bli en del år nå), men jeg fant siden din fra news. Jeg husker ikke om det var no.sport.orientering eller en av de andre gruppene som vi begge er innom.

  6. Når jeg surfer på diverse blogger, tar jeg gjerne en runde på blogg-linkene. Tror det var slik jeg fant siden din. Eller kanskje du har kommentert på en annen blogg jeg leser.

  7. Jeg antar jeg oppdaget bloggen din via Bloggarkivet e.l. en gang i tida. I og med at du skriver både godt og interessant, la jeg inn abonnement på nyhetsstrømmen (RSS-feeden) din. Dermed snubler jeg innom her relativt jevnlig.

  8. Min “historie” må jo være langt tilbake i tid, fra den tiden på irc var stort(kan godt være at det er stort fortsatt, men ikke for meg)…

    Kan sannlig ikke huske hvor lenge siden dette var, men jeg er nok en av dine besøkende over meget lang tid – men det kommer kanskje ikke som noen overraskelse! Men jeg tror du refererte til den selv, så var det på plass!

  9. Hugsar ikkje korleis eg ramla innom første gongen — slett ikkje umuleg det var via Usenet. No har eg uansett abonnert på feeden din ei god stund (sjølv om det hender eg kjem via bloggarkivet om eg er der når du nylig har oppdatert.)

  10. ;-) minnes at det var som link på en kommentar i en annen blog. husker ikke helt, men tror det var det. havnet på bookmarks fra dag en, og er i dag (etter at jeg har kortet ned både på egen blogging og lese blogger) en av seks blogger jeg gidder å ha feed på.

    bloggere som gjorde at jeg for lenge siden begynte å lese blogger (iversen, iskwew, mihoe osv) har desverre falt litt ut pga alt for lange og seriøse artikler. nå leses din regelmessig sammen med noen andre få blogger, mens de tunge overserøse bloggerne har jeg kuttet ut.

  11. Hyggelig å se at så mange legger igjen en hilsen og litt info om hvordan dere fant meg. Jeg frekventerer flere medier og legger naturlig nok igjen mine visittkort der, blant annet på web, Usenet og IRC. Espen er vel den jeg har hatt lengst kontakt med, og som jeg også møter regelmessig IRL.

    Ellers er det interessant å se at andre også tenker som meg. Selv frekventerer jeg blant annet Vampus, Milhoe, Spaltet og andre høytrafikkweblogger, men jeg blir ingen fast leser. Emnene som diskuteres er for omfattende og tunge til at jeg tar meg tid til å involvere meg i diskusjonen. Ikke at jeg ikke kan, men det tar for mye tid. Sånn sett tror jeg faktisk ikke bloggosfæren er et egnet sted for politiske diskusjoner.

    Igjen, takk til dere alle for at dere stakk innom og la igjen en kjapp notis! :-)

  12. Jeg kom faktisk via nevnte Asle i posten din.

    I begynnelsen leste jeg bare en og annen post som du hadde skrevet om akkurat noe jeg letet etter svar på, men nå leser jeg det meste du skriver.

  13. Fant siden din en gang jeg drev med blokkering av bots i gjestebok… Etter det har jeg nu vært innom å lest :P

  14. Føst var jeg nok innom via Usenet news for år tilbake, siden stadig via Bloggarkivet og nå er du på bloggrullen.

Har du synspunkter? Legg igjen en kommentar!

Ingen anonyme kommentarer! Ved å trykke Send kommentar samtykker du i at du er kjent med personvernpolitikken og vil overholde retningslinjene for bekkelund.net.

Abonner uten å kommentere

RSS og trackback

Med RSS kan du abonnere på nye kommentarer som postes til denne artikkelen.

Du kan legge igjen et trackback fra ditt eget nettsted ved å benytte trackback-adressen til denne artikkelen. Eventuelle tracback ser du under.

Flere artikler

Enda flere artikler? Besøk arkivet.

Bekkelund.net er en blogg av Martin Bekkelund, hvor han lufter sine tanker om IT og IT-politikk. Martin arbeider til daglig som seniorrådgiver, foredragsholder og skribent i IT-bransjen, hvor han veileder bedrifter og organisasjoner i strategisk bruk av IT. Les mer...

Facebook Twitter LinkedIn Flickr Vimeo Google Reader Martin Bekkelunds blogg Martin Bekkelunds RSS-kanal

© 1995-2012 Martin Bekkelund
OpphavsrettRSSKontakt