mandag 12. november 2007 • 4 kommentarer

Time Machine er en fiffig applikasjon som følger med Mac OS X, og lar deg ta sikkerhetskopi av maskinen din til eksterne harddisker. Apple har lagt noen begrensninger på hvilke enheter man kan sikkerhetskopiere til, og mange har nok irritert seg over at man ikke kan sikkerhetskopiere til valgfrie nettverksdisker.
Nå finnes det imidlertid en løsning. Åpne et terminalvindu og skriv inn følgende linje:
Om det fungerer? Selvfølgelig. Dette er en Samba-disk:

Kilde: Mac1.no.
Mulig det har noe med denne å gjøre…
Med RSS kan du abonnere på nye kommentarer som postes til denne artikkelen.
Du kan legge igjen et trackback fra ditt eget nettsted ved å benytte trackback-adressen til denne artikkelen. Følgende sider har allerede lagt igjen tracback:
Enda flere artikler? Besøk arkivet.
Bekkelund.net er en blogg av Martin Bekkelund, hvor han lufter sine tanker om IT, politikk og friluftsliv, gjerne i en salig miks. Martin arbeider til daglig som rådgiver i IT-bransjen, hvor han veileder bedrifter og organisasjoner i strategisk bruk av IT. Besøk siden Om Martin for mer informasjon.
© 1995-2010 Martin Bekkelund
Opphavsrett • RSS • Kontakt
Espen Willersrud
12. november 2007 18.57
Dette leste jeg om for ikke alt for lenge siden, det er godt løsningen var så enkel. For det burde jo være en selvfølge!