fredag 20. juni 2008 • 9 kommentarer
Etterhvert som mengden fotoutstyr har vokst, fant jeg sist sommer ut at jeg trengte en god fotosekk. Både for å oppbevare utstyret på en god måte, i tillegg til en sekk dedikert til fotoutstyr når jeg er ute og tar bilder.
Etter å ha vært innom flere fotobutikker i Oslo, falt valget nok en gang på Crumpler, helt eksakt en Crumpler The Pyjama Pride L. Fra før har jeg både PC-veske og en mindre fotoveske fra Crumpler, og også denne gangen virket Crumpler som det beste valget.

Her er argumentene for mitt valg:
For flere bilder og detaljer, ta turen innom Crumplers nettsted.
Kjøper man en Crumpler vet man hva man får. Det er derfor ikke vanskelig å anbefale denne sekken til de som har behov for en stor, robust og funksjonell fotosekk.
Hege, samboeren min, har en av de største crumpler sekkene, god plass til Mac Book Pro 17″ og Cannon SLR med ekstra objektiv..
PS: Bug i bilde scriptet ditt. Påstår bildene er stjålet. Trodde først problemet var at jeg leste denne posten via RSS, men har samme problem på sidene dine. Er dette noe alle opplever, eller kan det være at jeg surfer fra Australia?
Jeg får fint plass til alt utstyret mitt i og utenpå denne sekken. Det sier kanskje ikke så mye, men jeg har et Canon DSLR, fire objektiver fra et lite 50 mm til et stort 70-200 mm, en extender, i tillegg til alt tilleggsutstyret som pussefiller, luftpresse, ladere, ekstrabatterier, fjernutløser, stativfeste og så videre.
Jeg er klar over at enkelte opplever det du opplever, Jonas. Dessverre har jeg ikke klart å finne en sammenheng i når og hvorfor dette oppstår. Derimot har alle jeg har snakket med benyttet Internet Explorer, og jeg opplever det også selv når jeg tester med IE. Om det oppstår med andre nettlesere vet jeg ikke, men jeg har aldri sett det i andre nettlesere selv, ei heller har andre rapportert om dette problemet via andre nettlesere.
Årsaken til problemet befinner seg enten et sted i disse fire kodelinjene, i nettleseren, dersom man surfer via en webbasert RSS-klient som jeg ikke har åpnet for, eller hvis man befinner seg bak en proxy med litt snål oppførsel.
Hvis noen ser problemet er det bare å rope ut!
Crumpler har egen butikk på Majorstua i Oslo, Ronny-André. Den er liten, men har utvalget, og ligger i Bogstadveien 11.
Med RSS kan du abonnere på nye kommentarer som postes til denne artikkelen.
Du kan legge igjen et trackback fra ditt eget nettsted ved å benytte trackback-adressen til denne artikkelen. Følgende sider har allerede lagt igjen tracback:
Enda flere artikler? Besøk arkivet.
Bekkelund.net er en blogg av Martin Bekkelund, hvor han lufter sine tanker om IT, politikk og friluftsliv, gjerne i en salig miks. Martin arbeider til daglig som rådgiver i IT-bransjen, hvor han veileder bedrifter og organisasjoner i strategisk bruk av IT. Besøk siden Om Martin for mer informasjon.
© 1995-2010 Martin Bekkelund
Opphavsrett • RSS • Kontakt
Espen Willersrud
20. juni 2008 20.13
Utrolig godt fornøyd med mine Crumplere jeg også. Har jo en sånn sekk jeg også, og nå skjønte jeg akkurat hvor jeg skulle gjøre av stativet også gitt.