Flykonstruktører

Flykonstruktører må tilhøre småfolket.

Etter å ha flydd mange, mange ganger til og fra vestlandet de siste ukene er det et par ting som slår meg. Flykonstruktører må være utrolig små mennesker. Greit nok er jeg høy, men ikke spesielt høy. Frustrasjonen er derfor høy ved besøk på flytoalettet. (Noe som har forekommet flere ganger, som følger av en som tidligere nevnt urolig mage.)

Flytoalettet er jo et kapittel for seg selv, hvor man må ut for å skifte mening. Langt vanskeligere å gjøre sitt fornødne. Tankene jeg sendte til konstruktørene hos Boeing eller Douglas har ikke vært spesielt vennlige, det skal sies.

En ting er toalettene, men vel tilbake i setet setter man seg ned med velbehag og ønsker å nyte utsikten. Men også her finner man beviser for at flykonstruktører må være et lite folkeslag. For klarer man å titte ut vinduet drar man nemlig på seg en lei kink i nakken. Vinduet er plassert så lavt ned at det er rent komisk å se folk forsøke å se ut vinduet. 30 cm lenger opp hadde nok gjort susen for den gjennomsnittlige nordmann. Løsningen blir å gli ned i setet for så å dra på seg en lei smerte i ryggen.

Legg igjen en kommentar

Før du poster en kommentar må du være kjent med retningslinjene for kommentarposting, samt personvernpolitikken for bekkelund.net.

Felter merket med * må fylles ut. Din e-postadresse vil ikke være synlig.

Formatering med XHTML: Du kan bruke disse elementene til formatering: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Tekstbaserte uttrykksikoner konverteres automatisk til bilder. Hjelp til formatering.

Martin Bekkelund er fornøyd bruker av WordPress med hjemmelaget tema.
Du kan abonnere på både artikler som Atom, RSS 2.0 eller RSS 0.92, samt kommentarer som RSS 2.0.
Denne artikkelen ble til ved hjelp av 13 kopper espresso konsumert på 0.431 minutter.

Copyright 1995 - 2008 Martin Bekkelund
xhtml
css
rss
cc
508
aaa
v6.08