Martin Bekkelund

En blogg om IT, politikk og friluftsliv

Søkemotoroptimalisering del 2

mandag 11. juli 2005 • 9 kommentarer

For en tid tilbake skrev jeg en kjapp notis om søkemotoroptimalisering som følger av flere heftige debatter rundt omkring på nettet. Diskusjonene dreide seg om effektiviteten til tjenestene eller produktene til bedrifter som selger søkemotoroptimalisering, hvor flere meget kompetente personer hevder at denne typen bedrifter selger tjenester eller produkter hvor man vanskelig kan måle resultatet. I tillegg har det vært hevdet at flere av bedriftene har levd på kanten av hva søkemotorene tillater. Man husker for eksempel hvordan Radisson SAS gikk ble kastet ut fra Google sent i 2004.

Alternativene til søkemotoroptimalisering fra skyggesiden er semantisk korrekt og strukturert (X)HTML gjort riktig. I denne anledning har jeg kjøpt domenenavnet sokemotoroptimalisering.no hvor man finner informasjon om hvordan man går frem for å skive korrekte nettsider med fokus på søkemotoroptimalisering. Det er et personlig ønske, samt et uttrykt ønske fra webutviklingsbransjen at arbeidet med søkemotoroptimalisering gjøres på en rettferdig og riktig måte.

I denne anledning har jeg et ønske til deg: Legg en peker til http://sokemotoroptimalisering.no/ på din hjemmeside for å spre budskapet.

Stor takk til Lasse for å la meg benytte hans tekstsokemotoroptimalisering.no!

 

9 kommentarer

  1. BLir morrsomt når sokemotoropptimalisering.no havner først hos google nettop på søket “søkemotoroptimalisering”. Men skal det skje må vi hjelpe til å linke, jeg har desverre ikke noe passende nettsted akkurat nå.

  2. Jeg skal ærlig innrømme at jeg hadde et håp om god rangering i Google, men dette var ikke hovedhensikten med nettstedet. For å oppnå god rangering er jeg (som du nevner, Sindre) avhengig av at folk peker til nettstedet. Dette kan gjøres f.eks. i bunntekster el.

  3. Gratulerer med førsteplassen.

    Nå er det vel på tide å ta nettstedet ett steg videre å fylle på med mer (og riktig) informasjon.

  4. Takk, Eivind! Selv om jeg nå finner nettstedet på tredjeplass er det absolutt en fin posisjon som absolutt beviser at teknikkene beskrevet på sokemotoroptimalisering.no fungerer.

    Søkemotoroptimalisering er et utrolig omfattende tema, og jeg skal være ærlig og si at jeg ikke vet helt hvor jeg skal starte, så hvis noen har ønsker eller forslag er de hjertelig velkomne.

  5. Bra jobbet. Men har du kanskje tenkt på at du havner veldig høyt oppe på grunn av domenenavnet ditt?

  6. Selvfølgelig, det er jo et av momentene som omtales på sokemotoroptimalisering.no: “Registrer et domene som er relevant for din forretningsidé”.

Si noe du også

Ved å trykke Send kommentar samtykker du i at du er kjent med personvernpolitikken og vil overholde retningslinjene for bekkelund.net.

RSS og trackback

Med RSS kan du abonnere på nye kommentarer som postes til denne artikkelen.

Du kan legge igjen et trackback fra ditt eget nettsted ved å benytte trackback-adressen til denne artikkelen. Følgende sider har allerede lagt igjen tracback:

Flere artikler

Enda flere artikler? Besøk arkivet.

Bekkelund.net er en blogg av Martin Bekkelund, hvor han lufter sine tanker om IT, politikk og friluftsliv, gjerne i en salig miks. Martin arbeider til daglig som rådgiver i IT-bransjen, hvor han veileder bedrifter og organisasjoner i strategisk bruk av IT. Besøk siden Om Martin for mer informasjon.

Facebook Twitter LinkedIn Flickr Vimeo Google Reader Martin Bekkelunds blogg Martin Bekkelunds RSS-kanal

© 1995-2010 Martin Bekkelund
OpphavsrettRSSKontakt