Martin Bekkelund

En blogg om IT

Jeg har blitt hacket!

søndag 3. oktober 2004 • 1 kommentar

Utrolig, men sant: Mitt CMS (CuteNews) har blitt hacket…

Som alltid nerder jeg litt rundt på nettet før jeg skal legge meg. Vanligvis foregår dette i senga med PDA-en. Sjokket var derfor stort da jeg surfet innom min egen blogg for å sjekke kommentarer for dagen, da jeg fant denne:

bekkelund.net hacket

Jeg benytter CuteNews i versjon 1.3.1, mens siste er 1.3.6. Hvorvidt dette er et problem også i siste versjon er usikkert, men jeg kommer uansett til å informere produsenten.

Noen sa en gang “Tøffe gutter tar ikke backup, men gråter oftere”. Mulig jeg ikke er tøff, men backup er i hvert fall på plass og alt er gjenopprettet til opprinnelig tilstand. Håper at apekatten ikke våger seg tilbake før feilen er fikset.

I mellomtiden får jeg kose meg med å spore vedkommende. Det lå plenty av filer jeg kan kose meg med, som både inneholder spor og adresser.

Martin :-O

Følg @MartinBekkelund på Twitter!

Én kommentar

Har du synspunkter? Legg igjen en kommentar!

Ingen anonyme kommentarer! Ved å trykke Send kommentar samtykker du i at du er kjent med personvernpolitikken og vil overholde retningslinjene for bekkelund.net.

Abonner uten å kommentere

RSS og trackback

Med RSS kan du abonnere på nye kommentarer som postes til denne artikkelen.

Du kan legge igjen et trackback fra ditt eget nettsted ved å benytte trackback-adressen til denne artikkelen. Eventuelle tracback ser du under.

Flere artikler

Enda flere artikler? Besøk arkivet.

Bekkelund.net er en blogg av Martin Bekkelund, hvor han lufter sine tanker om IT og IT-politikk. Martin arbeider til daglig som seniorrådgiver, foredragsholder og skribent i IT-bransjen, hvor han veileder bedrifter og organisasjoner i strategisk bruk av IT. Les mer...

Facebook Twitter LinkedIn Flickr Vimeo Google Reader Martin Bekkelunds blogg Martin Bekkelunds RSS-kanal

© 1995-2012 Martin Bekkelund
OpphavsrettRSSKontakt