Martin Bekkelund

En blogg om IT, politikk og friluftsliv

Danmark stemmer nei til OOXML

lørdag 1. september 2007 • Ingen kommentarer

For fem timer siden fikk jeg nyheten om at Danmark stemmer nei til ISO-sertifisering av OOXML. Jeg har ikke funnet noen danske nyhetssider som har dekket saken enda, men kilden min er pålitelig, så jeg velger å publisere nyheten som jeg har fått bekreftet er offisiell.

At Danmark stemmer nei til ISO-sertifisering av OOXML kommer ikke som noen overraskelse, men det må uansett være et slag i ansiktet for Microsoft, ettersom de har en svært sterk posisjon i Danmark.

 

Si noe du også

Ved å trykke Send kommentar samtykker du i at du er kjent med personvernpolitikken og vil overholde retningslinjene for bekkelund.net.

RSS og trackback

Med RSS kan du abonnere på nye kommentarer som postes til denne artikkelen.

Du kan legge igjen et trackback fra ditt eget nettsted ved å benytte trackback-adressen til denne artikkelen. Følgende sider har allerede lagt igjen tracback:

Flere artikler

Enda flere artikler? Besøk arkivet.

Bekkelund.net er en blogg av Martin Bekkelund, hvor han lufter sine tanker om IT, politikk og friluftsliv, gjerne i en salig miks. Martin arbeider til daglig som rådgiver i IT-bransjen, hvor han veileder bedrifter og organisasjoner i strategisk bruk av IT. Besøk siden Om Martin for mer informasjon.

Facebook Twitter LinkedIn Flickr Vimeo Google Reader Martin Bekkelunds blogg Martin Bekkelunds RSS-kanal

© 1995-2010 Martin Bekkelund
OpphavsrettRSSKontakt