En boks med Acidium Ascorbicum er alt jeg har, og etter at jeg fikk den så har jeg sannelig oversett alle de andre tingene der… Er ikke påvist noen gang, men funker gjør det sannelig her!
Spiser man sundt og holder seg tørr på beina, trenger man ikke dette. Litt rusk i halsen må man uansett tåle. Hostesaft er for pyser.. ![]()
Det bildet der kunne like gjerne være tatt fra pulten her i huset. Er det noe jeg virkelig hater, så er det å ha vondt i halsen. Litt småbråk i nesa kan jeg alltids overleve, men halsen bør og skal få lov til å være i fred ![]()
Tran er tingen! (I forkant selvfølgelig.)
Den noskapinen er livsfarlig, en av bivirkningene er for noen sterke brystsmerter. Jeg har prøvd, og jeg lover, det ekke noe godt. Det var den nattas søvn…
Tror jeg må si meg enig med «W» på denne; spis sundt og hold deg i form med regelmessig trening da slipper en unna slikt.
Det er også et gammelt jungelordtak som sier: «Flytt til Afrikas varme og slipp unna halsens kvalme»
Jeg er enig med Sindre. Tran og omega3 er det beste botemiddelet mot det meste. Ellers er jo skjerf en fin ting.
Altså, jeg bør legge til at jeg har vært hanglete helt siden turen til Barteland. Da lå jeg i kald trekk og hutret i to netter. Er selvfølgelig en sunn og rask gutt ellers, med regelmessig trening (jogging) og sunt kosthold, men ingen tran.
Hva angår “medisinen” har jeg ikke stått for innkjøpene selv. Jeg har en utrolig snill og omsorgsfull svigermor (og for øvrig også samboer) som er apoteker, og forsyner meg med det jeg måtte trenge.
Ellers er jeg for øvrig hardt utsatt som allergiker. Hoster støtt ellers, så det er ikke bedre nå. Må opp hver natt for å fylle på Noskapin (som jeg for øvrig også har fått advarsler mot). Det er faktisk et morfin-derivat.
Med god håndhygene og rikelig mede C-vitamin, er produktene dine overflødige. I Sverige selger de rør med 1 mg brusetabletter (http://www.friggs.se/produkter/produkt.asp?produktid=185&produktgruppid=1), de anbefales!
Før du poster en kommentar må du være kjent med retningslinjene for kommentarposting, samt personvernpolitikken for bekkelund.net.
Felter merket med * må fylles ut. Din e-postadresse vil ikke være synlig.
Formatering med XHTML: Du kan bruke disse elementene til formatering: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Tekstbaserte uttrykksikoner konverteres automatisk til bilder. Hjelp til formatering.
Martin Bekkelund er fornøyd bruker av WordPress med hjemmelaget tema.
Du kan abonnere på både artikler som Atom, RSS 2.0 eller RSS 0.92, samt kommentarer som RSS 2.0.
Denne artikkelen ble til ved hjelp av 13 kopper espresso konsumert på 0.390 minutter.