Knekkelund

For et par uker siden ble jeg henvist til fysioterapi av legen etter en rutinemessig bedriftshelseundersøkelse. Bakgrunnen var smerter i øvre del av rygg, skuldre og nakke, og et ønske om å ta ondet ved roten.

Nå går jeg ukentlig til såkalt manuell terapiBryn Senter Fysioterapi, en slags blanding av fysioterapi og kiropraktor. Det hele virker til tider relativt brutalt når det kommer skarpe, høylytte smell fra rygg og nakke når fysioterapeuten brekker, knekker og knar på den høye, tynne kroppen min.

Derimot føles det bra etter hver behandling. Jeg har fått noen øvelser som jeg skal fokusere på under trening, samt instruksjoner om hvordan jeg må endre kroppsholdningen min. En lang og tynn jævel som meg, på 192 cm på sokkelesten, tenderer ofte å synke sammen i ryggen, og må derfor ha mental fokus på å holde ryggen rak.

Målet er å bli kvitt plagene før sommeren. Derfor ønsket om treningskort på Domus Atletica. Nå gjelder det bare å stramme seg opp både psykisk og fysisk. :-)

6 kommentarer til «Knekkelund»

  1. Uff da. Høres ikke bra ut. Men der får’u! Du har alltid noe piss å slenge til oss småtråkk. Hah! Endelig har jeg noe på deg, “en lang og tynn jævel”, som du ikke kan benekte. Bare så utrolig synd at det egentlig ikke er noe å tulle med.

    God bedring gutt, og vær flink med treningen så holder du det i sjakk. :-)

    Dette er en kommentar

  2. Det var vel bare et spørsmål om tid? Du kan jo alltids prøve naprapati. Det er en kombinasjon av muskel og leddbehandling med blant annet massasje som behandlingsform. Jeg utdannet meg til massør i Tromsø i høst og har jobbet med naprapater i snart ett år nå. Bestill en time ved klinikken på Majorstua. Er der på mandager og torsdager, så blir det effektiv årnings på ryggen din. Blir nok fresk før sommern!

    Dette er en kommentar

  3. Har også vært til “manuell terapi” og etter første behandling var jeg minst 40 kg lettere over skuldrene. Ellers har det vist seg at de ukentlige svømmeturene også har en noe positiv innvirkning på kroppen!

    Dette er en kommentar

  4. Nå har jeg vært til seks behandlinger og smerten er der fortsatt. Derimot er den betydelig redusert og jeg føler meg bedre. Mye ligger på det mentale, at jeg tar tak i det når jeg kjenner smerten komme sigende. Blir nok en del behandlinger til, men det er vel anvendte kroner.

    Så får vi satse på regelmessig NiF over nyttår. :-)

    Dette er en kommentar

  5. Hvorfor ikke heller prøve “Homer’s miracle spine-o-cylinder”. Fra episoden “Homer Simpson Gets a Chiropractic Referral”. Utdrag fra en dialog fra episoden:

    “Homer: Hey, it feels a little better.
    Dr. Steve: I thought it might. Now I need to see you three times a week for many years.”

    Regner med det var dette du fikk høre også.. ;-)

    Andre dialoger fra episoden:

    “Stranger: Excuse me, IS this El Clinico Magnifico?

    Homer: Ah, you saw our bus ad.”

    “Homer: They’ll pay for what they did to my can.

    Patient: Forget it, Homer. It’s Chirotown.”

    Genialt!

    Dette er en kommentar

  6. Episoden heter forresten “Pokey Mom”, ikke “Homer Simpson Gets a Chiropractic Referral” som jeg skrev..

    Dette er en kommentar

Ett trackback / pingback til «Knekkelund»

Legg igjen en kommentar

Før du poster en kommentar må du være kjent med retningslinjene for kommentarposting, samt personvernpolitikken for bekkelund.net.

Felter merket med * må fylles ut. Din e-postadresse vil ikke være synlig.

Formatering med XHTML: Du kan bruke disse elementene til formatering: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Tekstbaserte uttrykksikoner konverteres automatisk til bilder. Hjelp til formatering.

Martin Bekkelund er fornøyd bruker av WordPress med hjemmelaget tema.
Du kan abonnere på både artikler som Atom, RSS 2.0 eller RSS 0.92, samt kommentarer som RSS 2.0.
Denne artikkelen ble til ved hjelp av 13 kopper espresso konsumert på 0.487 minutter.

Informasjon om opphavsrett og lisensiering 1995 - 2008 Martin Bekkelund
xhtml
css
rss
cc
508
aaa
v6.09