Gravatar

Jeg har akkurat implementert støtte for Gravatar her på bekkelund.net. Det vil si at du som har en Gravatar-konto kan benytte din registrerte e-postadresse til å vise din Gravatar.

Dersom du ikke har en Gravatar-konto kan du skaffe deg en gratis konto hos Gravatar.com. Du som ikke ønsker en Gravatar-konto trenger ikke å forholde deg til dette i det hele tatt, da dine kommentarer blir vist som tidligere.

Plasseringen er ikke helt optimal, men skulle du finne forbedringspotensiale eller feil setter jeg stor pris på din tilbakemelding.

  • Digg
  • del.icio.us
  • co.mments
  • Facebook
  • LinkedIn
  • Reddit
  • TwitThis

11 kommentarer til «Gravatar»

  1. Du er bare såå Web 2.0, altså! :)

    Jeg registrerte meg forøvrig for en gravatar, og har lastet opp bilde og greier, men det må visst godkjennes først. Det blir gøy å se om det dukker opp en gravatar til denne kommentaren etter hvert …

    Dette er en kommentar

  2. Fungerer fint her, Asle. Ser dog at Opera ikke er helt med på notene. Får undersøke det nærmere ved anledning, med mindre du som Opera-guru har et kjapt tips. :-P

    Dette er en kommentar

  3. Gravatar er vel og bra, eneste drawbacket er at det gjør at sidene laster tregere — eller oppfattes slik. Dette gjelder spesielt for oss som sitter i utkantskontinenter (Afrika) med satelittlink, var det ikke tregt fra før er det i hvertfall det nå.

    Dette er en kommentar

  4. Jeg vet det, Håvard. Det er også et av motargumentene, ettersom Gravatar.com ikke er verdens kjappeste tjener. Jeg har vurdert det frem og tilbake over tid og bestemte meg i dag for å prøve det ut.

    Fint om jeg får tilbakemelding over tid, dersom det blir ulevelig. Jeg er mye mer opptatt av brukervennlighet enn funksjon.

    Dette er en kommentar

  5. Hvis du fysisk flytter div class="gravatar" til å bli plassert etter «Martin uttaler den 1. Mai 2006 klokken 18:53 -». Da blir det perfekt i Opera. Dessverre så får du da i Firefox og IE litt mer luft over gravateren, eller om du vil at den ikke kommer helt på høyde med linjen til navnet og datoen.

    Jeg kan se om jeg finner noen andre og bedre løsninger på dette i morgen, i kveld har jeg egentlig tatt meg helt fri fra knoting med XHTML og CSS:)

    Dette er en kommentar

  6. Flott! Kunne bare ønske serveren til Gravatar ikke går ned vært femte minutt. :(

    Dette er en kommentar

  7. Har lagt merke til at tjeneren til Gravatar ikke har den beste oppetidsprosenten. Husker at tjeneren var nede i flere dager i fjor, da eieren ikke hadde betalt ISP-en sin. Blemme.

    Dette er en kommentar

  8. Kanskje du kan tilby besøkende å lage en kake med en variabel som angir om man vil ha gravatarer aktivert når man leser sidene dine. Dermed kan de som ikke ønsker å bruke tid på å laste gravatarene aktivere kaken, mens andre beholde den inaktiv.

    Dette er en kommentar

  9. Enig i at en kake kunne ha vært noe, tar den helst med sjokolade og med is til. Fra spøk til vannpistol (*trommesolo*), hva med å plassere gravataren til venstre, under ol-tallet?

    “Klikk her for å hoppe til innholdet!”-lenken din er heller ikke helt ideelt formatert.

    Dette er en kommentar

  10. Dette var ikke lett. Jeg har virkelig prøvd å finne en løsning som fungerer tilfredsstillende i Opera også, men jeg klarer det ikke. Det hadde jo selvfølgelig vært en enkel sak hvis det hele ikke hadde vært plassert innenfor li, men det er det jo … Du får ha lykke til! :)

    Dette er en kommentar

  11. Hmm. Ja. Sånn ja. Der satt den. gravatar.com i adblock-filteret mitt ;-)

    Dette er en kommentar

Ett trackback / pingback til «Gravatar»

Legg igjen en kommentar

Før du poster en kommentar må du være kjent med retningslinjene for kommentarposting, samt personvernpolitikken for bekkelund.net.

Felter merket med * må fylles ut. Din e-postadresse vil ikke være synlig.

Formatering med XHTML: Du kan bruke disse elementene til formatering: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Tekstbaserte uttrykksikoner konverteres automatisk til bilder. Hjelp til formatering.

Martin Bekkelund er fornøyd bruker av WordPress med hjemmelaget tema.
Du kan abonnere på både artikler som Atom, RSS 2.0 eller RSS 0.92, samt kommentarer som RSS 2.0.
Denne artikkelen ble til ved hjelp av 11 kopper espresso konsumert på 0.442 minutter.

Informasjon om opphavsrett og lisensiering 1995 - 2009 Martin Bekkelund
xhtml
css
rss
cc
508
aaa
v6.09