Artige vesner det der da… Også for noen navn da gitt! Kan ikke si meg annet en enig i dine uttalelser, og er derfor dyreløs selv.
Børre og Benny ble valgt etter nøye overveielser og paralleller med ekte personer i bekjentskapskretsen. Vi vurderte også å gi de noen politisk ukorrekte navn, som Hizbollah og Hamas eller Kristin og Åslaug. Det siste ble litt vrient ettersom det er to gutter.
Beklager å si det, men for en trøtt bloggings til å ha et så godt utgangspunkt og potensiale! Jeg begynte å le med en gang jeg så bildet og leste navnene til krypene, forventet en saftig oppfølging og ble derfor litt skuffet når jeg leste artikkelen og ikke fikk det jeg trodde jeg skulle få.
Fortell litt hvordan det er å ha chinchilla, da. Jeg har hørt at man ikke kan løfte dem etter annet enn halen fordi da kan de knekke, stemmer dette? ![]()
Hva trodde du at du skulle få, da, Asbjørn? Vaffeloppskrifter?
Å ha chinchillas er ganske problemfritt og noe myteomspunnet. De sover hele dagen og er aktive om natta. De kan løftes hvordan man vil, uten at de knekker, men jeg tviler på at de liker å bli løftet i halen. Når det kommer til løfting liker de ikke å bli løftet i det hele tatt, ei heller å bli tatt på.
Noe familiedyr for barnefamilier er chinchillaer ikke, ettersom de ikke liker kos og kun er aktive sent om kvelden og natta. Fatte og begripe hva man skal med de, men sjarmerende hjerteknusere er de.
Viktig tema du tar opp Martin. Fint å se at dette også blir tatt opp i bloggsfæren. Det inspirerte meg til å fortelle om mine egne erfaringer om temaet.
Jeg syns også dette er et veldig viktig tema. Mange dyreeiere burde aldri vært det, min tidligere erfaring fra omplasseringsarbeid av katter tilsier det. Særlig sommerferier er høytid for omplassering. På den annen side er det jo enda verre med de som ikke omplasserer, men som i stedet bare forlater kjæledyrene på ulikt vis.
Fantastiske navn! Da vi fikk vår chinchilla hadde vi allerede blitt, noe ufrivillig, vant til navnet hun allerede hadde. “Peach” er ikke spesielt kult, men det funker. Det går ganske ofte i “den hvite pelsballen” også.
Faen, nå spøker det her, Iversen! For en halvtimes tid siden var jeg ved en tilfeldighet innom denne posten. Deretter smurfet jeg meg videre til deg og lo godt av dine poster. Deretter besøker du meg og legger igjen visittkort hos meg. Si meg, logger du referrerne, ell?
Når det gjelder gutta, som vi kaller dem, er det klin umulig å få tak i dem. Langt verre å holde dem. De hater å bli tatt på og liker enda mindre å bli holdt. Ikke akkurat barnefamiliens foretrukne valg av kjæledyr. Men du verden for noen sjarmerende hjerteknusere.
Høhø. Denne samtalen må være den med lengst pauser i verdenshistorien.
Jeg husker ikke hvorfor jeg kom tilbake, men det kan ha vært tips fra sitemeter ellernoe ja.
Har dere dem ennå?
Chinchillaer er veldig ulike når det kommer til om de vil holdes eller ei, vår hvite syns det er ganske koselig å bli holdt, hun sovner gjerne i fanget. Leia, den grå, derimot, hater det. Fulle av personlighet, de dyra her.
Si meg, hvilke tankeleseregenskaper er du egentlig i besittelse av, Espen? I forrige uke måtte vi avlive den siste chinchillaen, Børre, på grunn av store problemer med tennene. Utrolig trist, men vi har bestemt oss for å skaffe oss et par nye med tid og stunder.
Ellers er jeg helt enig i at de har utrolig mye personlighet. Det hadde du aldri fått meg til å tro for et par år siden.
Vi har nok the shine.
Trist å høre at Børre er død, men når tennene slår seg vrang er det lite å gjøre med dem. Utenom brukne bein er vel tanntrøbbel det som sørger for flest avlivninger, innbiller jeg meg.
Ja, tenner er i følge husets dyrlege den vanligste årsaken til avliving. Som kjent vokser gnagernes tenner hele livet, og må kuttes jevnlig. Imidlertid er det også vanlig at røttene vokser oppover, inn i kjevebenet og noen ganger også ut i kinnet eller opp i øyehulen. Man trenger ikke å være verken rakettforsker eller dyrlege for å forstå hvilken smerte dette må være.
Før du poster en kommentar må du være kjent med retningslinjene for kommentarposting, samt personvernpolitikken for bekkelund.net.
Felter merket med * må fylles ut. Din e-postadresse vil ikke være synlig.
Formatering med XHTML: Du kan bruke disse elementene til formatering: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Tekstbaserte uttrykksikoner konverteres automatisk til bilder. Hjelp til formatering.
Martin Bekkelund er fornøyd bruker av WordPress med hjemmelaget tema.
Du kan abonnere på både artikler som Atom, RSS 2.0 eller RSS 0.92, samt kommentarer som RSS 2.0.
Denne artikkelen ble til ved hjelp av 13 kopper espresso konsumert på 0.391 minutter.