Et ping fra http://kyrres.net/arkiv/2006/10/25/ping_406_not_acceptable/ returnerte nå …
Ping ‘http://www.bekkelun_bekkelu….406/’ failed:HTTP error: 406 Not Acceptable
Så det hjalp ikke så mye. I alle fall ikke for de av oss som bruker MT
Fungerer ikke fra WordPress heller. Tips til hvor jeg bør starte feilsøking? Akkurat nå tenker jeg på å arbeide ut i fra eliminasjonsmetoden, dog ikke med alt for store forhåpninger.
Hva sier Apache sine loggfiler da? Sier de ingen ting om feilen så er det garantert WP som bøller, og sier de noe så bør det jo være en triviell sak, ut fra loggene, å fjerne feilen. Sånn til å begynne med ville jeg altså sett hva webserveren sier om saken. Du må jo starte letingen en plass og da er det vel naturlig å “gå til kilden”.
Jeg tror ikke det er WP koden, for slikt sett skulle ikke jeg ha fått tilbaketråkk på noen av mine blogger, hvilket jeg gjør.
Dessuten skulle du vel ha funnet noen med samme problem hvis det hadde vært WordPress.
For å oversette 406 til klartekst: Klienten har typisk ved forespørsel sendt en Accept-header som ikke lister den Content-Typen det forespurte dokumentet returnerer.
Feilen ligger nokså garantert på Kyrres side, og løsningen er å inkludere */*;q=0.1 i Accept-Headeren som tilbaketråkkscriptet sender ut.
Den mer permanente løsningen på dette problemet er dog i lengden å skru av trackback, siden det stort sett allikevel bare brukes av spammere.
Arve Bersvendsen: Feilen ligger nokså garantert på Kyrres side, og løsningen er å inkludere */*;q=0.1 i Accept-Headeren som tilbaketråkkscriptet sender ut.
Vel, jeg er heller ikke i stand til å sende tilbaketråkk, verken fra Webaksess (Movable Type 3.31) eller IT-nytt (Movable Type 3.32). Feilmeldingen er den samme som den Kyrre får, og ser slik ut:
(Min IP-adresse: 84.48.232.79) Ping ‘http://www.bekkelund.net/blogg/2006/11/02/wordpress-tilbaketrakk-og-406/trackback/’ failed: HTTP error: 406 Not Acceptable
Jeg har ikke problemer med å sende tilbaketråkk til andre WordPress-blogger, ikke sist jeg prøvde i hvert fall (noen måneder siden) …
(Noe helt annet: Flott at du har implementert forhåndsvisning av kommentarene nå, Martin!)
Jeg kan ikke se at feilen ligger på min side (akkurat på dette punktet). Det er kun bekkelund.net jeg ikke får sendt trackback til. Martin skriver jo også selv at han ikke får sendt trackback “fra WordPress heller” [1] og det er flere, med forskjellige implementasjoner som heller ikke får sendt trackback til bekkelund.net, men som, etter hva de sier, ikke har problemer med å gjøre det til andre plasser.
[1] http://www.bekkelund.net/blogg/2006/11/02/wordpress-tilbaketrakk-og-406/#comment-5955
Bare for å presisere: Jeg får sendt tilbaketråkk fra WordPress-installasjonen på bekkelund.net til alle andre CMS, men jeg får ikke sendt tilbaketråkk fra en annen WordPress-installasjon på et annet domene, til bekkelund.net.
Jeg skal ved første anledning hente ut informasjon av Apache-loggene for å se hva jeg finner der. Takk for at du la igjen IP-adressen din, Asle, så kan jeg se spesifikt hva som har skjedd med din forespørsel.
Martin: Takk for at du la igjen IP-adressen din, Asle, så kan jeg se spesifikt hva som har skjedd med din forespørsel.
Bare hyggelig, men jeg ser nå at jeg glemte å legge med dato og klokkeslett for tilbaketråkket, så her er det også: «2006.11.03 11:14:56»
Noe jeg reagerte på er at selve trackbackscriptet, altså http://www.bekkelund.net/blogg/2006/11/02/wordpress-tilbaketrakk-og-406/trackback/ for denne siden, sender en temporary redirect til selve HTTP-dokumentet, som serveres som text/html.
Det vil si at trackback-implementasjoner ikke vil få korrekt respons på trackbacken, som er en liten XML-pakke, se http://www.sixapart.com/pronet/docs/trackback_spec - typisk servert med text/xml.
Nå vet jeg ikke om det er dette som er den faktiske feilen, men det var det en runde med ‘lynx -head -dump’ avslørte.
Du er inne på noe vesentlig, Arve. Jeg skal sjekke ut en teori, straks jeg får litt tid og riktig verktøy tilgjengelig. Takk for god hjelp så langt!
Test test test…
«Shaun of the Dead (2004)» er – skal man tro kritikernes ord – en intelligent parodi på zombiefilmer som f.eks. «Dawn of the Dead»-filmene fra ‘78 og ‘04, men som aldri vipper over i det latterlige. Problemet er bare det at humoren blir f…
[...] Jeg vil samtidig benytte utfordringen til å utfordre deg til å gjør det samme! Send gjerne tilbaketråkk. [...]
Før du poster en kommentar må du være kjent med retningslinjene for kommentarposting, samt personvernpolitikken for bekkelund.net.
Felter merket med * må fylles ut. Din e-postadresse vil ikke være synlig.
Formatering med XHTML: Du kan bruke disse elementene til formatering: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Tekstbaserte uttrykksikoner konverteres automatisk til bilder. Hjelp til formatering.
Martin Bekkelund er fornøyd bruker av WordPress med hjemmelaget tema.
Du kan abonnere på både artikler som Atom, RSS 2.0 eller RSS 0.92, samt kommentarer som RSS 2.0.
Denne artikkelen ble til ved hjelp av 11 kopper espresso konsumert på 0.870 minutter.