Eller besøk arkivet

Martin på nettet

Med Martins øyne

Time Machine mot nettverksdisker

12. November 2007

Martin elsker Time Machine mot nettverksdisker

Time Machine er en fiffig applikasjon som følger med Mac OS X, og lar deg ta sikkerhetskopi av maskinen din til eksterne harddisker. Apple har lagt noen begrensninger på hvilke enheter man kan sikkerhetskopiere til, og mange har nok irritert seg over at man ikke kan sikkerhetskopiere til valgfrie nettverksdisker.

Nå finnes det imidlertid en løsning. Åpne et terminalvindu og skriv inn følgende linje:

  1. defaults write com.apple.systempreferences TMShowUnsupportedNetworkVolumes 1

Om det fungerer? Selvfølgelig. Dette er en Samba-disk:

Skjermdump av Time Machine mot nettverksdisk

Kilde: Mac1.no.

4 kommentarer

  1. Dette leste jeg om for ikke alt for lenge siden, det er godt løsningen var så enkel. For det burde jo være en selvfølge!

  2. Jeg er helt enig i at det burde være en selvfølge. Dette er bare et idiotisk markedstriks fra Apple for å selge mer av deres produkter. Det irriterer mer enn det gjør nytte, så det er godt at kjeppene heldigvis ikke er alt for store. :-)

  3. Mulig det har noe med denne å gjøre…

  4. Ikke helt umulig, Espen. :-)

Si noe du også

Ved å trykke Post kommentar samtykker du i at du er kjent med personvernpolitikken og vil overholde retningslinjene for bruk av bekkelund.net.

Trackback og Pingback

Opphavsrett Martin Bekkelund © 1995-2009
Informasjon om opphavsrettRSSKontakt