Tidenes salgsargument

Enkelte ganger observerer jeg hendelser som får meg til å humre litt i skjegget jeg ikke har.

I dag var jeg innom en elektroforretning, hvor en eldre og åpenbart tunghørt dame fikk demonstrert en støvsuger av en svært høyttalende ekspeditør.

Siste berømte, og særdeles høyrøstede ord fra fra ekspeditøren lød som følger: «… også er den jo svært stillegående, da!»

:-)

6 kommentarer til «Tidenes salgsargument»

  1. Ha ha, typisk selger :-D

    Dette er en kommentar

  2. Hvis man må skrike for å overdøve salgsobjektet er det vel å ta hardt i å kalle det “stillegående”. Hehe. :-)

    Dette er en kommentar

  3. Tror jeg ville sagt det som det var jeg «denne suger skikkelig», den var tørr.

    Dette er en kommentar

  4. Hehe. Minner meg om en helt annen situasjon jeg overvar for noen år siden.
    Det var jul i en kjent Lottobygd i Trøndelag, en eldre herre skulle ta ut penger fra en minibank. Denne var stengt for uttak, men det var mulig å lade mobilen fra den. Den eldre forstod ikke helt hva han skulle gjøre, avbrøt uttaket han først hadde prøvd på, og begynte på nytt. Det stod en liten kø og ventet lettere utålmodig. Like fullt stappet mannen kortet inn i minibanken og sa høyt og tydelig: “Ein-å-sæksti, to-å-søtti! Ja, det va det, ja!!!” Så alle i køen hørte det - og smilte. Ikke akkurat noe hemmelig :-)
    Har humra mange ganger av denne hendelsen.
    Hva den hadde med det du skriver om? Ja, si det… At det var morsomt, kanskje?

    Dette er en kommentar

  5. Forrige gang jeg var på biljakt (rundt 2001-2002) var jeg innom Møller på Slependen i Asker. Der sto en overivrig selger og repeterende åpnet og lukket døren på en Audi A6, mens han skrøt av “designerlyden” i døra. Det var visst ikke bare en vanlig dørlyd, må vite, men en lyd de hadde brukt mye tid på å utvikle ved laboratoriene sine i Tyskland.

    Det er mulig noen har dørlukkelyden som tungt vektet kriterie når de kjøper bil, men da har man kanskje gått tom for mer seriøse argumenter…

    Dette er en kommentar

  6. Jeg tror vi må ha vært hos samme selger, Thomas, for da jeg kikket på ny A4 for tre år siden fikk jeg høre nøyaktig samme argument. Det er vel slik det blir når de faktisk må argumentere overfor kunder som ikke allerede har bestemt seg for å kjøpe Audi. ;-)

    Dette er en kommentar

Ett trackback / pingback til «Tidenes salgsargument»

Legg igjen en kommentar

Før du poster en kommentar må du være kjent med retningslinjene for kommentarposting, samt personvernpolitikken for bekkelund.net.

Felter merket med * må fylles ut. Din e-postadresse vil ikke være synlig.

Formatering med XHTML: Du kan bruke disse elementene til formatering: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Tekstbaserte uttrykksikoner konverteres automatisk til bilder. Hjelp til formatering.

Martin Bekkelund er fornøyd bruker av WordPress med hjemmelaget tema.
Du kan abonnere på både artikler som Atom, RSS 2.0 eller RSS 0.92, samt kommentarer som RSS 2.0.
Denne artikkelen ble til ved hjelp av 13 kopper espresso konsumert på 0.550 minutter.

Copyright 1995 - 2008 Martin Bekkelund
xhtml
css
rss
cc
508
aaa
v6.08b