Nå begynte jeg nesten å bli seriøst bekymret at jeg hadde lest dette før, som i at jeg hadde drømt at du kom til å skrive dette eller noe sånt. Men litt febrilsk søking så fant jeg på Twitter at du hadde skrevet følgende for to måneder siden: “har ferdigstilt webloggen til Friprog, men ønsker tips om norske bloggere som skriver om fri programvare. Har noen, ønsker flere. :-)” så da kan jeg puste lettet ut, hehe.
Déjà vu, Terje?
Men, ja, jeg har en håndfull og ønsker flere innspill. Litt enklere å samle de her enn på Twitter. Det er bare å komme med forslag!
Dog ikke en blog, men http://www.frigeoprogramvare.org/ har endel om Fri programvare til GIS-bruk, tror ikke aktiviteten er så himla svær, og for alt jeg vet kjenner friprog-senteret til denne allerede? Uansett bedre med for mange enn for få linker her. Regner forresten med at min blogg kommer til å omhandle fri programvare i noen grad fremover, da jeg regner med dette blir tema for masteroppgave, men noen ren friprog-blogg kommer den nok ikke til å bli ![]()
Så langt jeg kan se er Frigeoprogramvare et diskusjonsforum. Ikke at dette er uaktuelt, men det er litt annerledes med tanke på at det er svært mange bidragsytere, og ikke bare en eller et par. Kom gjerne med tanker rundt akkurat dette.
Ellers er det ikke et krav at en foreslått weblogg utelukkende må være om fri programvare. Tvert imot, skriver man om annet får man flere dimensjoner ved forfatteren å forholde seg til, og det er som regel kun positivt.
Din egen weblogg er notert, Atle. Skal bli spennende å følge med fremover.
Audun skriver jo endel om fri programvare.
Audun er selvskreven på en slik liste, Kristin!
Ellers er det lov å foreslå seg selv, dersom det er lesere som skriver om fri programvare, men av beskjedenhetshensyn ikke ønsker å stå frem.
Hm. Må det bare være om fri programvare? Jeg har skrevet noen innlegg om det, men mest om andre ting. Petter skriver jo en god del om Wordpress og utvikling av WP-plugins. Andreas Tolfsen skriver en del FSF-greier ved siden av politikken. *tenker* Jeg burde jo vite om flere?
Forslagene dine er notert, Virrvarr. Andreas Tolfsen har jeg ikke lest tidligere, mens Petter er på leselisten min.
Det må altså ikke bare være om fri programvare, men det må være såpass mye at leseren ikke lurer på om vi har lenket til feil side. ![]()
Jeg skriver jo litt fri programvare innimellom, og noe om diverse programvare til GNU/Linux, men kanskje ikke akkurat fordi de er fri programvare. Likevel, de aller fleste er jo nettopp det. På nerdebloggen blir det jo også skrevet en del om programmer som så og si alltid er fri og åpen, men det spørs om det er tekniske sider eller informasjonssider dere er på jakt etter. Uansett, dette finner dere best ut selv ![]()
Når jeg ikke har ferie så handler de aller fleste innleggene mine om (eller relaterer seg til) åpne standarder og fri programvare, men noen “fri programvareblogg” er det vel ikke tror jeg. Du er eksperten, du kan vurdere ![]()
Audun er selvskreven på en slik liste, Kristin!
![]()
Ellers er det lov å foreslå seg selv,(…)
Puh! Da slapp jeg det
Antar at du allerede har notert deg Bjørn Venn, men han er verdt å nevne likevel.
Ellers har Linux1 en del bloggere, og Leif Daland synes jeg bør være med.
Du er selvfølgelig også notert, Audun S.
Christian, umiddelbart tenker jeg på din weblogg som en weblogg om webutvikling, men jeg følger jo med på hva du skriver, så…
Bjørn er også selvskreven på en slik liste, Audun. Leif Daland har jeg imidlertid ikke notert meg. Takk for tipset.
Hva med å bygge opp en aggregator tilsvarende http://planet.ubuntu.com/ i tilknytning til Friprog sine nettsider?
Før du poster en kommentar må du være kjent med retningslinjene for kommentarposting, samt personvernpolitikken for bekkelund.net.
Felter merket med * må fylles ut. Din e-postadresse vil ikke være synlig.
Formatering med XHTML: Du kan bruke disse elementene til formatering: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Tekstbaserte uttrykksikoner konverteres automatisk til bilder. Hjelp til formatering.
Martin Bekkelund er fornøyd bruker av WordPress med hjemmelaget tema.
Du kan abonnere på både artikler som Atom, RSS 2.0 eller RSS 0.92, samt kommentarer som RSS 2.0.
Denne artikkelen ble til ved hjelp av 13 kopper espresso konsumert på 0.669 minutter.