Eller besøk arkivet
18. August 2008
Trodde du iPhone var forbeholdt privatpersoner? Da må du tro om igjen. Her i Norge distribuerer NetCom iPhone, og på sine sider skriver de følgende:
Kan jeg bestille iPhone på vår bedriftsavtale?
Grunnet begrenset tilgang og ekstremt stor etterspørsel etter iPhone 3G ved lansering, har vi valgt å prioritere et utvalg eksisterende kunder. Inntil videre vil det derfor ikke være mulig å gjøre bestillinger hos forhandler, på netcom.no eller via Kundesenteret.
Jeg sendte NetCom en e-post med forespørsel om når iPhone ville bli tilgjengelig med NetComs bedriftsløsninger. I forrige uke ble jeg oppringt av en selger som fortalte at de selger iPhone til bedrifter, men at de ikke ønsker å annonsere det på sine nettsider. Man kan jo bare spekulere i hvorfor.
Nå har jeg uansett fått et skriftlig tilbud fra NetCom på fire stykk iPhone, tilhørende abonnement og NetCom Trådløs Bedrift.
Ved å trykke Post kommentar samtykker du i at du er kjent med personvernpolitikken og vil overholde retningslinjene for bruk av bekkelund.net.
Opphavsrett Martin Bekkelund © 1995-2009
Informasjon om opphavsrett — RSS — Kontakt
Hva slags tilbud fikk du? Interessant for flere veit du
Kommentar av Jarle — 18. August 2008 14:53
Det interessante er jo hva du får dem for, sammenliknet med vanlig pris!
Kommentar av Ronny-André Bendiksen — 18. August 2008 15:20
Hvorfor så fan av Apple? Hva er det som er utslagsgivende for deg/dere?
Så vidt jeg vet bruker dere også Mac i Friprog og jeg regner med fire stk. iPhones er til dere? Jeg vet ikke om en virkelig fri programvaretelefon er et godt alternative, men Linux burde jo være et reelt alternativ til MacOS. Jeg har ikke blitt bitt av Apple-basillen til et par kollegaers store fortvileles og jeg er nok fremdeles en traust PC-/Nokiabruker. Derfor har jeg heller ikke særlig erfaring med hverken Mac eller iPhone så jeg er spørrende, ikke kritisk.
Kommentar av Øyvind Hauge — 18. August 2008 16:09
Selve abonnementene er de samme som NetCom tilbyr bedriftsmarkedet ellers. Derimot varierer prisen telefonen avhengig av hvilket abonnement og datapakke som velges.
Det er ikke enkelt å sette fingeren på et enkelt argument for å velge iPhone, men skal jeg forsøke å oppsummere med ett ord, tror jeg «enkelhet» er det mest dekkende ordet. Den er enkel å bruke, uansett hva jeg skal, enten det er å ringe, sende SMS, lese e-post, surfe nettet eller synkronisere mot gruppevareløsningen. Den spiller sømløst sammen med vår Zimbra-baserte gruppevareløsning og er ellers en god telefon som er stabil, brukervennlig og har enkel tilgang på en enorm mengde programvare. Selv om iPhone ikke er en åpen plattform, er det allikevel mulig å bruke den i samspill med fri programvare og de dokumenter vi utveksler.
Jeg har for øvrig forsøkt å få tak i en Openmoko-telefon i lengre tid. Dessverre har de vært utsolgt i evigheter. I følge de Openmoko-utviklerne jeg har vært i kontakt med, er Openmoko forsatt kun en telefon på det eksperimentelle stadiet. Får jeg tak i en telefon er det akkurat det jeg har tenkt å benytte den til; eksperimentering. Ja, for jeg kjører jo også Ubuntu Linux på Mac-en.
Kommentar av Martin — 18. August 2008 16:32
Fikk 2 stk med bedrift abb. i dag, vips så syncet den opp med active sync mot exchange og fylte opp adressebok, calender og mailen. Fungerte bedre enn fryktet.
Kommentar av Tja — 19. August 2008 0:10
Anders Brenna har for øvrig vist interesse for denne saken og skrevet en artikkel på Digi.no, hvor blant annet jeg er intervjuet.
For ordens skyld vil jeg påpeke at vi i Friprogsenteret skal kjøpe nye telefoner, hvor blant annet iPhone er vurdert. Vi har også vurdert Openmoko og Nokia.
Kommentar av Martin — 19. August 2008 13:39
Jeg er Mac-bruker og entusiast på tjuende året nå. Jeg bruker ennå en Nokia mobiltelefon fra forrige årtusen, og trenger virkelig en ny en. Jeg har ventet på at iPhone skulle komme til Norge, men NetCom-opplegget vil jeg ikke ha noe med å gjøre.
Nå teller jeg på fingrene om jeg straks skal anskaffe en Nokia N95, eller om jeg skal vente på Sony Ericsson C905. Virker som den er verdt å vente på:
http://www.sonyericsson.com/cws/products/mobilephones/overview/c905?cc=no&lc=no
Kommentar av Ove Pettersen — 19. August 2008 15:01