Eller besøk arkivet
11. November 2005
Jeg har hatt til gode å presentere vårt nye firma, Dobbeltve DA. Med vårt mener jeg Dagfinn Haslebrekk, Marius Foss og undertegnede, en vennetrio fra Røyken med forskjellig bakgrunn og kompetanse. Mer om våre arbeidsområder kan du lese på siden om oss.
På Dobbeltves nettsted skriver vi følgende:
Dobbeltve er et firma spesialisert på webutvikling og webdesign, og leverer skreddersydde løsninger tilpasset kundens behov og profil, eller egenutviklede, standardiserte løsninger.
For å utdype dette nærmere leverer vi webløsninger til kunder i henhold til best praksis, hvor webstandarder og tilgjengelighet er viktige stikkord. Dette er et sjelden syn på dagens internett, hvor det florerer av tabellbaserte nettsteder laget og testet spesifikt i Internet Explorer, uten tanke på andre nettlesere eller operativsystemer, søkemotorer og mennesker med fysiske handicap (for eksempel blinde og svaksynte).
Dobbeltve ble stiftet 1. januar 2005 og har ligget litt i ro det første året, hovedsaklig fordi alle har vært travelt opptatt med forskjellige prosjekter og arbeider. Dobbeltve er et akronym for bokstaven W, en bokstav de fleste som har surfet på internett har et forhold til.
Vi har i løpet av 2005 benyttet tiden til å lage noen standardiserte løsninger for å dekke vanlige behov som blant annet e-handel og innholdsstyring (CMS). Dette vil bli pakketert og solgt til en rimelig penge. I tillegg har vi bygget opp et intranett og ekstranett.
På intranettet har vi registrert kunder og prospekt, i tillegg til et dokumentarkiv. På planen for intranettet har vi prosjektstyring tilknyttet kundene og timeregistrering tilknyttet de enkelte prosjektene, i tillegg til en fakturarutine knyttet til denne funksjonaliteten.
Ekstranettet benyttes for publisering av kundeløsninger, etterhvert som de utvikles, slik at kunden kan følge prosessen og teste underveis.
Noen vil kanskje spørre hvordan jeg kombinerer denne jobben med den jeg har til daglig. Svaret er enkelt. Dagjobben prioriteres alltid 100%, så arbeid tilknyttet Dobbeltve vil enn så lenge kun være en deltidsjobb. De to jobbene ligger ikke i konflikt med hverandre, det kunne jeg ikke tillatt, selv om jeg arbeider mye med web også i dagjobben.
Vi er lydhøre mennesker, så har du kommentarer, spørsmål eller innvendinger til vårt nettsted, setter vi stor pris på om du poster en kommentar her.
Så husk, dersom du eller noen du kjenner trenger et nettsted eller en nettløsning gjort riktig, kan du ta kontakt med oss i Dobbeltve!
Ved å trykke Post kommentar samtykker du i at du er kjent med personvernpolitikken og vil overholde retningslinjene for bruk av bekkelund.net.
Opphavsrett Martin Bekkelund © 1995-2009
Informasjon om opphavsrett — RSS — Kontakt
Gratulerer med eget selskap! Godt å se at stadig flere setter i gang. Jeg tror også det er fornuftig å gjøre det på deltid til å begynne med, så kan du heller trappe ned dagens jobb når/hvis det løsner.
Jeg er litt overrasket over at dere valgte Delt Ansvar modellen, men dere har sikkert gode grunner til det. Lykke til!
Kommentar av Anders Brenna — 12. November 2005 20:47
Tusen takk, Anders! Det er skikkelig moro å ha et eget selskap, og vi har lært mye av det allerede. Ideelt sett ville jeg levd 100% av det, men dette er et hardt presset marked og kundemassen er ikke stor nok enda.
Delt ansvar ble valgt fordi vi ikke har kapital til å starte AS. Derfor ble DA et bedre alternativ enn Ansvarlig selskap (ANS), ettersom man i et DA kun er økonomisk ansvarlig for sin del, og ikke hele, slik som i et ANS.
Kommentar av Martin — 13. November 2005 1:23
Gratulerer! Oensker dere alt godt og haaper det blir full suksess. Aa starte eget firma er ikke bare bare, men blir det bra saa er alle vaaken-netter verdt det!
Lykke til!
Kommentar av Roger Margido Proeis — 21. November 2005 10:20