Det var dette med å prioritere fritiden ja, Martin
Det høres ut som om du har hatt en veldig hyggelig dag. Skogsturer er vel strengt tatt noe jeg burde gjort mer av selv, men det er kanskje noe man vokser på seg ![]()
Med orienteringsløpende foreldre, er jeg så godt som født og oppvokst i skogen, Audun. Skogen er alltid et sted hvor man finner ro, inspirasjon og mental ballanse, og med skogen bokstavlig talt rett utenfor døra, tilbringer vi en del tid der. Alternativt drar vi på hytta, hvor inngangsdøra vender rett inn i Trillemarka. Det er flott urørt natur som jeg kommer til å skrive mer om senere.
Ja, jeg er veldig fornøyd med min OmniFuel, Sindre. Sammenlignet med f.eks. Optimus 111 er den en skikkelig bråkebøtte, men den er vanvittig effektiv, solid, stødig og takknemlig med tanke på hva den får servert av brennstoff. Eneste jeg har å utsette på den er trekket den skal ligge i under transport. Det virker litt tynt og gir ikke noen beskyttelse til brenneren når den er pakket ned i sekken. Jeg kommer nok til å skrive en liten evalueringsrapport ved anledning.
Jeg er veldig glad i naturen selv, og bruker den alt for lite, dessverre. Skulle vært oftere på fjellet, men når det koster meg så utrolig mye krefter og energi, blir det bare med tanken. Derfor var jeg kjempeglad forrige søndag da bror min tok meg med på fjellet på scooteren. Hadde ikke trodd jeg skulle stå oppe på fjellet, en time etter jeg hadde stått nede ved havet
Jeg vurderer å søke om scooterløyve, men det har ikke blitt noe av foreløpig. I vinter da scooterdebatten herjet som verst, turte jeg liksom ikke.
Det hørtes ut som en deilig dag. Det er meldt samme flotte vårværet i minste en drøy uke til fremover, så da har du muligheten til å tilbringe enda flere timer i Kjekstadmarka.
Ja, Martin: Når blir du å se i o-løypa neste gang? En stund siden sist vil jeg påstå…
Er det foresten på Sigdal eller Rollagsida du har hytte? Mistenker kanskje det siste ettersom jeg mener å ha lest at du skulle på tur på Veggli/Blefjell.
Kjenner misunnelsen sprer seg i kroppen. Det må jeg gjøre noe med
Jeg utfordrer deg til å prøve Brie de Meaux neste gang du disker opp med røverfrokost.
En skulle vært like mye i skogen som foran PC-en ![]()
Er mye i skogen/på fjellet med bikkje, kamera, telt og fiskestang. Ingenting er som sprøstekt ørret over bålet en sommerkveld i ro og fred ![]()
Røverfrokost!! Morsomt navn og så ikke så dumt ut… men kansje jeg heller vil omdøpe den til røvernattmat. Den funker vel til det og?
Nå venter jeg spent på bildene du tok ![]()
Jeg synes du skulle fått innvilget scooterløyve, Eugenie. Det hadde jo gitt deg en fantastisk merverdi, og med tanke på at løyve innvilges til personer som trenger det mindre enn deg, kan jeg ikke se hvorfor du ikke skulle få det.
All den tid du befinner deg i Trondheim, og jeg her på Østlandet, er det ikke rart vi ikke ser hverandre i løypa, Sindre.
Spøk til side, jeg skulle gjerne deltatt mer, men det går så forbanna mye tid. Prøver i hvert fall å holde formen ved like med regelmessig trening. Hytta ligger på vestsiden av Trillemarka, eller noe deromkring.
Da jeg var i Paris i fjor, kjøpte jeg med meg en diger Brie De Meaux hjem, Joakim. Fantastisk ost, men har ikke funnet noen som selger den i nærheten. Mulig jeg må spørre på ICA Maxi.
Strengt tatt skulle man vel bare vært ute i marka, Terje.
Bilder kommer med tid og stunder. Må først få den nye Mac-en, så jeg kan få installert Photoshop et sted. Nå baserer jeg meg på å låne maskiner der jeg ferdes, og det blir det lite bilder av.
En dag i skogen…
For to uker siden tilbrakte jeg en dag i skogen på egenhånd. Dette var hva jeg opplevde.
Blåveisen tittet frem mange steder.
Noe av det mer fascinerende med skogen er å finne de frodige, grønne og uberørte områdene med urskog.
Granbar med vanndråpe.
…
Før du poster en kommentar må du være kjent med retningslinjene for kommentarposting, samt personvernpolitikken for bekkelund.net.
Felter merket med * må fylles ut. Din e-postadresse vil ikke være synlig.
Formatering med XHTML: Du kan bruke disse elementene til formatering: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong> . Tekstbaserte uttrykksikoner konverteres automatisk til bilder. Hjelp til formatering.
Martin Bekkelund er fornøyd bruker av WordPress med hjemmelaget tema.
Du kan abonnere på både artikler som Atom, RSS 2.0 eller RSS 0.92, samt kommentarer som RSS 2.0.
Denne artikkelen ble til ved hjelp av 13 kopper espresso konsumert på 0.490 minutter.